Relax & Beauty Center toteuttaa upeat ripsienpidennykset sekä meikkaukset niin arkeen kuin juhlaan. Laitamme kuntoon myös ripset ja kulmat kestovärjäyksen ja hellävaraisen muotoilun avulla. Olemme suorittaneet XtremeLashes-sertifioinnin, joten voit olla varma, että meillä ripsienpidennys tehdään asiantuntevasti. Hoitolamme sijaitsee hyvällä paikalla Järvenpään keskustassa.
XtremeLashes – maailman suosituin ripsienpidennys
Unelmoitko kauniista, pitkistä, valmiiksi kaareutuvista ja luonnollisen näköisistä ripsistä? XtremeLashes-ripsienpidennyksen avulla saat kauniit ja helppohoitoiset ripset. Voit unohtaa ripsivärin, ripsien kestovärjäyksen ja ripsipermanentin kokonaan! Pidennykset tuntuvat kevyiltä ja näyttävät luonnollisilta. Jokainen pidennys istutetaan yksittäin kiinni omiin ripsiisi, ja kiinnitysaine laitetaan siististi ainoastaan pidennettävään ripseen. Näin ne ovat yksittäin erillään toisistaan, kuten omat luonnonripsesikin ovat. Kasvukauden päättäneet ripset putoavat yksitellen pois ja pudonneen tilalle istutetaan huollossa uusi pidennys sitä mukaa, kun uudet ripsesi kasvavat täyteen pituuteensa. XtremeLashes suosittelee huoltokäyntiä uusien ripsien kiinnittämiseen 2–4 viikon välein.
Volyymia katseeseen Xtremelashes Ellipse -ripsillä
Näillä ripsillä saat sekä tuuheutta että syvyyttä katseeseen. Ripsi kiinnitetään klassisella tekniikalla yksi yhteen. Ripsien haarautunut kärki tekee ripsistä tuuhean näköiset. Tasainen tyvi puolestaan luo eyeliner-lookin katseeseen. Uudet huippusuositut Ellipse-ripset vain Xtremelashesilta!
Hinnasto ripsienpidennykset
Klassiset Xtreme Lashes -ripset | Xtreme Lashes -volyymiripset |
Uudet 145 € | Uudet 149 € |
Huolto 45 min Hinta: 56 € | Huolto 45 min Hinta: 59 € |
Huolto 60 min Hinta: 78 € | Huolto 60 min Hinta: 82 € |
Huolto 75 min Hinta: 91 € | Huolto 75 min Hinta: 94 € |
Huolto 1,5 h - 2 h Hinta: 106 € | Huolto 90 min Hinta: 109 € |
Swarowski-kristallit ripsiin 1,50€/kpl |
Hinnasto muut
Ripset ja kulmat | Meikkaukset |
Ripsien ja kulmien värjäys + kulmien muotoilu 30 min: 31 € | Arkimeikki 30 min: 34 € |
Ripsien ja kulmien värjäys + kulmien muotoilu muun hoidon yhteydessä 30 min: 27 € | Juhlameikki 60 min: 62 € |
Kulmien värjäys ja muotoilu 20 min: 23 € | Häämeikki (sis. koemeikin) 90 min: 88 € |
Ripsien värjäys 20 min: 22 € | Meikin opastus 60 min: 58 € |
Ripsipermanentti 45 min: 79 € Sis. kestovärin ripsiin ja kulmiin | |
Brow-lift 49 € (siis. värin+ muotoilun) | |
Brow-lift + lash-lift 110 € | |
Kulmien muotoilu 15 min: 20 € |